http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

برترین های تکنولوژی 2021

برترین های تکنولوژی 2021

با قدم گذاشتن در سال 2022 میلادی بر آن شدیم تا برترین های تکنولوژی سال قبل را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آن چه که همواره ثابت است تغییر می باشد. تکنولوژی با سرعت بسیاری در حال تفییر است. و این شما هستید که برای عقب نماندن و بر اساس علم و فناوری روز عمل کردن می بایست خود را با تغییر وفق دهید . در حقیقت از کسی پوشیده نیست و نخواهد بود که دنیای امروز انسان ها تماما حول محور تکنولوژی های جدید می چرخد و هیچ کس را گریزی از آن ها نیست و آدمی لازم است از آن ها مطلع شود.

هوش مصنوعی (AI) در تولید

 هوش مصنوعی قسمتی از زندگی روزمره انسان را در بر گرفته است. شرکت های نوپای آمریکایی نظیر Osari ، indred و Vicarious در حال حاضر هوش مصنوعی را برای تولید به کار می برند. هر شرکت و سازمان بزرگی بر روی بهبود تجربه مشتری و مدرن سازی اقدامات بیزینسی خود با استفاده از هوش مصنوعی متمرکز شده است.

هوش مصنوعی با ورود سیری، الکسا آمازون و همچنین دستیار گوگل پیشرفت چشم گیری داشته است. GAP، یک برند پوشاک است که از Kindred’s Technology برای اتوماسیون سازی قطعات توزیع استفاده کرده است. به علل فراوان دیگری، هوش مصنوعی موفقیت بزرگی در حوزه تولید خواهد بود.

شبکه 5G

سیستمی به نام Amazon Go که از اینترنت ایشا  استفاده می کند و اخیراً به وسیله آمازون ایجاد شده است. این سیستم از فناوری اینترنت اشیا (IoT) و بینایی ماشین استفاده می کند که به مشتریان این امکان را می دهد تا بدون آن که محصولات را به صورت دستی بررسی نماید به صورت مجازی بررسی کند.

اینترنت 5g

انتظار است که با روی کار آمدن شبکه  5G، برنامه های Iot و دستگاه های متصل به اینترنت به بالاترین سطح خود برسند.

علاوه بر آن چه گفته شد، شبکه 5G سبب می شود فناوری و سنسورهای بیشتری در راستای حفظ محیط زیست به کار گرفته شوند. به زبان ساده تر شبکه 5G موجب پیشرفت تکنولوژی اینترنت اشیاء خواهد شد.

اتوماسیون (Automation)

اتوماسیون در بالاترین قله در آخرین روند تکنولوژی اطلاعات (it) قرار دارد. همانطور که همه ما می دانند تکنواوژی های فراوانی نظیر هوش مصنوعی، بیگ دیتا،رباتیک و رایانش ابری نیز در مقیاس بالایی در حال توسعه هستند. شرکت های مشاوره نرم افزاری نیز با اجرای فناوری اتوماسیون جلو می روند.

گسترش تکنولوژی های هوافضا

تا سال 2021، با پیشرفت های هوافضا توسط شرکت های معروفی چون Blue Origin و SpaceX یک تحول عظیم اتفاق می افتد.شرکت های خصوصی و دولتی در کشور چین پیشرفت خوبی در فضا انجام می دهند که LinkSpace یکی از آن ها می باشد.

تکنولوژی های هوافضا

Rocket Starship برای استفاده از خودرو توسط SpaceX برای سفر میان قاره ای توسط فضا در حال توسعه می باشد. مهمترین مزیت گسترش این است که سفرهای بین قاره ای ممکن است به فاصله 30-40 دقیقه از طریق فضا کوتاه شوند.

تکنولوژی Edge Computing

این تکنولوژی برای حل مشکلات کلان داده (data) است این تکنولوژی برای دور زدن تأخیری که تحت تأثیر Cloud Computing است، طراحی گردبده است.

برترین های تکنولوژی 2021

مشاغل به سمت راه حل های ابری پیش می روند. تقاضا برای قدرت پردازش Edge Computing در حال افزایش است. شرکت های Startups Graphcore  ،Wave Computing  ،SambaNova و Syntiant  معماری را برای مقابله با تقاضای روز افزون ایجاد کرده اند.

پینگ و بازخورد هر دو بسته اند.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]