http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

دیگر گوشی‌های موبایل خطرناک نیستند!

اگر تاکنون در اخبار شنیده‌اید که دانشمندان با اطمینان همیشه می‌گفتند صحبت کردن با موبایل ریسک ابتلا به انواع تومورهای مختلف در مغر را افزایش می‌دهد، باید عرض کنم خدمتتان که دانشمندان اینبار زیاد نمی‌توانند با اطمینان در این مورد بر منفی بودن صحبت کردن با موبایل حرف بزنند.

دانشمندان دانشگاه فلوریدای جنوبی در تحقیقی بر روی موش‌های تغییر ژنتیکی داده شده که مستعد ابتلا به آلزایمر بودند، مشاهده کردند که اگر این موش‌ها را در معرض امواج رادویی که مشابه آن از طریق موبایل انتشار می‌یابد قرار دهند احتمال ابتلا این موش‌ها به بیماری آلزایمر کاهش یافته است! موش‌هایی که در این تحقیق در برابر امواج قرار گرفتند توانسته بودند که مثل موش‌هایی که تغییر ژنتیکی داده نشده بودند سالم و باهوش زندگی کنند و تمام مارپیچ‌هایی که برای آنها تعبیه کرده بودند و قبل از عمل از آنجا عبور کرده بودند را به یاد آورند.

دانشمندان معتقد اند که این امواج از تولید “پلاک‌های آمیلوئیدی” که در مغز بیماران آلزایمری تولید می‌شود جلوگیری می‌کند. همین مسئله باعث ممانعت از ابتلا به آلزایمر در این موش‌ها می‌شود.

شاید این مسئله خبر بسیار خوشایندی برای شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی موبایل باشد که اینبار برروی محصولاتشان برچسب “حافظ سلامت “! را قرار دهند و اینبار در تبلیغاتشان عنوان کنند: اگر می‌خواهید حافظه‌تان را تقویت کنید، گوشی ما را بخرید!

دیدگاه‌ها درحال حاضر بسته است. اما شما می‌توانید بازخوردی از سایتتان.

دیدگاه‌ها بسته است.

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!