http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

دانستنی‌های جالب و خواندنی دنیای فناوری!

ممکن است شما به سبب اینکه فناوری باعث راحت‌تر شدن زندگی تان شده، قدردان آن باشید، اما بیشتر مردم نمی دانند که تکنولوژی چه راه پر فراز و نشیبی را طی کرده تا به اینجا رسیده است. به طور مثال همین آیفون، برای اینکه به چیزی که امروز مشاهده می‌شود تبدیل گردد کلی آزمون و خطا را پشت سر گذاشته و در پشت پرده‌ی آن قصه های عجیب و غریبی رخ داده است. در ادامه برخی از نکات و دانستی‌های جالب و خواندنی که راجع به محصولات فناوری، صنعت آن و افراد پشت پرده‌ی این صنعت وجود دارد را برای شما قرار میدهیم. خواندن این نکته‌ها مطمئنا سبب میشود سیر تکاملی این اختراعات را بهتر متوجه شوید و همچنین شما را از پشت صحنه‌ی این صنعت با خبر میکند. 

1.در ۲۰۱۲ میلادی حداقل ۱۷ نوزاد دختر siri نامیده شدند.

2. در کل جهان بالغ بر ۶۸۲ میلیون آیفون وجود دارد.

3. پاندای قرمز از حیوانات بومی هیمالیا و همچنین جنوب غربی چین میباشد. ترجمه ی نام پاندای قرمز به انگلیسی fire fox  استو مرورگر فایرفاکس نام خود را از این پاندای دوست داشتنی گرفته است.

4. واژه ی روبات از کلمه ی robota که کلمه‌ای مربوط  به زبان جمهوری چک است گرفته شده، در انگلیسی robota به معنی کار اجباری است.

5. نخستین دوربین عکاسی جهان ۸ ساعت طول می کشید تا عکسی را به ثبت برساند.

6. ابتدایی ترین لوگوی شرکت اپل عکس نیوتن بود با یک سیبی که در حال افتادن روی سرش بود.

7 از هر ۸ مورد ازدواج، یک مورد آن آشنایی از طریق  اینترنت بوده است.

8. شرکت های فناوری عمدتا محصولات جدیدشان را در نیوزلند تست میکنند و دلیل این کار این است که نیوزلند کشوری متنوع است، مردم آن انگلیسی صحبت میکنند و اگر یک محصول افتضاح از آب در بیاید اخبار آن به سرعت منتشر نمیشود.

9. در مکزیکو سیتی سطل های زباله ی ویژه‌ای وجود دارند که به افرادی که به درستی مدفوع سگشان را داخل آن بیاندازند اینترنت رایگان ارائه می دهد.

10. وقتی نخستین پیش نمونه ی آی پاد ساخته شد، استیو جابز آن را داخل یک آکواریوم انداخت. او با این کار میخواست نشان بدهد که چون حباب های هوا پس از انداختن آن در آب آکواریوم ایجاد شدند، آی پاد هنوز دارای فضاهای خالی اضافی است پس می تواند کوچکتر ساخته شود.

پینگ و بازخورد هر دو بسته اند.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]