http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

کلید توقف شیوع ایدز چیست

مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف به مناسبت دهم آذر ماه روز جهانی ایدز پیامی را منتشر کرد.

به گزارش سلامت نیوز در متن این پیام که در اختیار سلامت نیوز قرار گرفته است، آمده است: در آستانه دهم آذر ماه، روز جهانی ایدز، از شما جوانان و نوجوانان عزیز سرزمینم می‌خواهم بار دیگر با هم عهد ببندیم تا با رفتارهای آگاهانه و نشان دادن حس مسوولیت پذیری در قبال همدیگر، از شیوع اچ آی وی و ایدز در کشورمان جلوگیری کنیم.

در ادامه کرامتی یادآور شد: امسال شعار روز جهانی ایدز این است: ” به صفر رساندن موارد ابتلا به اچ آی وی، به صفر رساندن مرگ و میر ناشی از ایدز و به صفر رساندن تبعیض ناشی از بیماری ایدز ”

وی تاکید کرد: امیدوارم امروز که در عصر ارتباطات و استفاده گسترده از روش‌های نوین و آسان اطلاع رسانی زندگی می‌کنیم، دیگر بهانه‌ای برای عدم آگاهی از راه های انتقال اچ ای وی نداشته باشیم. بیایید بار دیگر اطلاعاتمان را در این زمینه مرور کنیم. اچ آی وی از طریق استفاده از وسایل تزریق غیر استریل و روابط جنسی محافظت نشده از فرد مبتلا به فرد دیگر سرایت می کند. همچنین توسط مادر اچ آی وی مثبت به جنین یا نوزاد در حین بارداری، زایمان و شیردهی منتقل می شود.

سفیر حسن نیت یونیسف در ادامه این متن افزود:هیچ می‌دانستید شاه کلید توقف شیوع ایدز و به صفر رساندن موارد جدید ابتلا به اچ آی وی چیست؟ کسب دانش، آگاهی و مهارت در زمینه راه های انتقال و رفتارهای زمینه ساز مرتبط با آن از منابع قابل اعتماد و منتشر کردن آن در جمع دوستان و همسالان.

کرامتی ادامه داد: این در حالی است که گزارش جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی سازمان ملل متحد در زمینه اچ آی وی در سال 1388 نشانگر آن است که با تعریف های بین المللی تنها 16.3% از جوانان عزیز میهنمان دارای آگاهی صحیح و کافی در باره اچ آی وی هستند.

وی در پایان تاکید کرد: کشور ما ظرفیت تحقق اهداف سه گانه شعار امسال را دارا می باشد. ولیکن تحقق این مهم بدون همیاری و مشارکت نوجوانان، جوانان و دستگاه های مسئول امکان پذیر نخواهد بود. بیایید هرکدام نقش خود را با تعهد و به درستی ایفا کنیم.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]