http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

کشف فرودگاهی مخصوص دایناسورها !

محققان موفق به کشف منطقه ای در جنوب غرب فرانسه شده اند که خزندگان بالدار اولیه از آن برای فرود آمدن استفاده می کرده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان موفق به کشف منطقه ای شدند که توسط خزندگان اولیه ای که توانایی پرواز داشته اند به عنوان فرودگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. این منطقه در بقایای آهکی مرداب باستانی در جنوب غرب فرانسه کشف شده و به 140 میلیون سال پیش تعلق دارد.

آثار پای به جا مانده در این منطقه نشان می دهد این خزندگان یا پتروسورها که از بالهایی به وسعت سه فوت برخوردار بوده اند به منظور متوقف کردن پرواز در هنگام فرود آمدن بال و پر زده و هر دو پایشان را در زاویه ای بالا نگاه می داشته اند. سپس این جاندار انگشتان خود را بر روی سطح زمین می کشیده و با چند جهش کوتاه فرود می آمده و در موقعیت معمولی قرار می گرفته است.

به گفته دانشمندان تا کنون هیچ رد و اثر دیگری در جهان به عنوان نشانه ای برای فرود آمدن پتروسورها بر روی زمین کشف نشده است. این جانداران بسیار سبک وزن بوده اند و به همین دلیل در مقایسه با موجودات 50 تنی آن زمان رد پای چندانی از خود به جا نگذاشته اند.

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک، محققان معتقدند کشف این فرودگاه اولیه به خوبی توانسته است چگونگی فرود پتروسورها را با دقت و وضوح نمایش دهد. در منطقه کشف شده صدها اثر فرود به چشم می خورد که می توان از آنها برای تعیین نحوه پرواز این جاندارن نیز استفاده کرد.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]