http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

چند دستورالعمل مفيد براي ضدعفوني کردن مسواک

چند دستورالعمل مفيد براي ضدعفوني کردن مسواک
مسواک خود را هفته اي يک نوبت در آب جوش قرار دهيد. هر چند اين کار به تدريج موجب نرم شدن برس مسواک مي شود اما روشي بسيار موثر براي کشتن ميکروب ها است. براي جلوگيري از آسيب ديدن مسواک فقط هفته اي يکبار از اين روش استفاده کنيد.

شايد تا به حال کسي به شما نگفته باشد که مسواکتان مي تواند بستري مناسب براي رشد و تکثير باکتري ها و ميکروب ها باشد.

به گزارش ايسنا، متخصصان بهداشت و دهان دندان مي گويند: آيا تاکنون از خودتان پرسيده ايد که چرا با وجودي که بهداشت دهان و دندانهايتان را به خوبي رعايت مي کنيد ولي باز هم با مشکلاتي چون خونريزي لثه، دردناک و حساس بودن دندانها و يا بوي بد دهان مواجه هستيد؟

پاسخ اين سوال و مشکلاتي از اين دست به احتمال زياد در قفسه اي است که مسواک خود را در آنجا نگهداري مي کنيد.

به گزارش روزنامه اکسپرس، ميکروب ها و باکتري ها مي توانند به راحتي از مسواک به دهان راه پيدا کنند. عدم نگهداري صحيح مسواک مي تواند اين وسيله ضروري را به سوپرمارکتي از بيماري ها تبديل کند. براي مصون ماندن در برابر بيماري ها بايد مسواک خود را در شرايط تميز و شسته قرار دهيد. البته نيازي نيست که دستگاه گران قيمت استريل کننده براي اين کار تهيه کنيد بلکه کافيست چند دستورالعمل ساده را که در زير به آنها اشاره شده براي تميز نگهداشتن مسواک خود بکار ببنديد:

1- پس از مسواک زدن هرگز مسواک خود را در وضعيت افقي قرار ندهيد بلکه آن را به حالت ايستاده بگذاريد تا آب به راحتي از روي آن عبور کند. بعلاوه در حالت ايستاده رطوبت برس هاي مسواک نيز به راحتي تبخير مي شوند. همچنين مسواکتان را در جا مسواکي هايي که براي همين کار طراحي شده اند، بگذاريد و مطمئن شويد که با مسواک افراد ديگر تماس پيدا نکند.

2- پس از هر بار مسواک زدن حداقل يک يا دو دقيقه مسواکتان را زير شير آب نگه داشته و آبکشي کنيد. سپس آن را با محلول دهان شويه قوي بشوييد. اما مطمئن شويد که پس از خارج کردن مسواک از محلول دهان شويه آن را به خوبي آبکشي کرده باشيد تا چيزي از محلول روي آن نماند.

3- مسواک خود را هفته اي يک نوبت در آب جوش قرار دهيد. هر چند اين کار به تدريج موجب نرم شدن برس مسواک مي شود اما روشي بسيار موثر براي کشتن ميکروب ها است. براي جلوگيري از آسيب ديدن مسواک فقط هفته اي يکبار از اين روش استفاده کنيد.

4- مسواک خود را براي چند دقيقه در کاسه اي پر از سرکه قرار دهيد و سپس با آب داغ آبکشي کنيد. مراقب باشيد دست هاي خود را نسوزانيد.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]