http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

سازمان سنجش به نفر اول کنکور شک کرد

جام جم آنلاين: کنکور 88 يک ويژگي و اتفاق عجيب را تجربه کرد. براي اولين بار داوطلبي از يک شهر کوچک موفق شد در دو گروه آزمايشي رتبه اول را کسب کند. اتفاقي که با توجه به معدل پايين داوطلب موجب ترديد مسئولان سازمان سنجش شد.
به گزارش مهر ، عبدالرسول پورعباس عصر سه شنبه در مراسم تقدير از برترينهاي کنکور سال 88 پس از اعطاي لوح تقدير به رستگار رحماني تنها از جوانرود که دارنده رتبه هاي اول گروههاي آزمايشي علوم تجربي و زبانهاي خارجي کنکور امسال بود. گفت: رستگار رحماني سال 82 ديپلم مي گيرد و تا سال 85 در کنکور شرکت نمي کند. سال 85 پس از شرکت در کنکور موفق به کسب رتبه 30 در گروه آزمايشي علوم رياضي مي شود اما به دليل اينکه به سربازي اعزام مي شود نمي تواند به دانشگاه راه يابد.

وي افزود: رحماني با شرکت در کنکور 88 رکورد شکست و در دو گروه آزمايشي رتبه اول را به دست آورد. در کنکورهاي گذشته بودند افرادي که موفق به کسب رتبه اول در يک گروه آزمايشي و دوم يا سومي در گروه ديگر مي شدند اما اينکه داوطلبي در دو گروه آزمايشي رتبه اول را به دست آورد بي سابقه بوده است.

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: وي معدل پائيني را در هنگام ثبت نام درج کرده بود و سازمان سنجش شک کرد و از وي خواست تا در امتحان مجدد سازمان شرکت کند که در اين آزمون نيز موفق شد و درصد بالايي را از دروس به دست آورد.

وي ابراز اميدواري کرد رستگار رحماني تنها از برجستگان آينده باشد.

رستگار رحماني تنها نيز در اين مراسم ضمن تشکر از مسئولين سازمان سنجش گفت: اينکه در سالهاي 82 تا 85 اقدام به شرکت در کنکور نکردم دليلش محفوظ بماند براي خودم اما در سال 85 به دليل اعزام به خدمت سربازي نتوانستم به دانشگاه راه يابم.

در مراسم تقدير از برترين هاي کنکور 88 وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اعطاي لوح سپاس از زحمات رئيس سازمان سنجش در برگزاري آزمونهاي سراسري تقدير کرد.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]