http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

ساخت تلفن همراهی به جای قلم!

گروهی از دانشمندان آمریکایی نوعی تلفن همراه را ساخته اند که می توانند همانند یک قلم روی تخته سیاه خیالی روی هوا بنویسد و اثر این نوشته ها را روی صفحه نمایشگر خود نشان دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی این تلفن همراه- قلم را که PhonePoint Pen نام دارد توسعه داده اند. این تلفن همراه می تواند با رمزگشایی حرکات دست روی هوا، این حرکات را به صورت حروف و اعداد بنویسد. این دستگاه که از نظر ظاهری شبیه به یک تلفن همراه عادی است در حال حاضر در مرحله آزمایش قرار دارد اما می تواند در آینده ای نزدیک به عنوان تلفن همراه نسل جدید وارد بازار شود.

عملکرد این تلفن همراه- قلم شبیه دستگاههایی است که توانایی نشان دادن شتاب یک شیئ را دارند. برای مثال دسته فرمانهای کنسولهای بازی مثل Wii می توانند شتاب حرکات دست را شناسایی کرده و به طور خودکار جهت حرکت دست را روی صفحه نمایشگر تغییر دهند.

براساس گزارش گاردین، این محققان با آلگوریتمی که در این دستگاه به کار گرفته اند موفق شدند یک مربع را روی هوا بکشند و حروف و اعداد را بنویسند. با ترسیم این اشکال، نمونه مجازی آن روی صفحه نمایشگر تلفن همراه مشاهده می شود.

این دستگاه در آینده می تواند به یک نوشت افزار عادی برای نوشتن اس. ام. اس تبدیل شود.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]