http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

جهان در چنبره آنفلوانزای نوع A

با مرگ 47 مبتلا به آنفلوانزای خوکی در آرژانتین زنگ خطر خیزش موج دوم آنفلوانزای عملاً به صدا درآمده است و دیگر می توان مدعی شد که جهان در چنبره آنفلوانزای نوع A که در دنیا به آنفلوانزای خوکی شهرت یافته گرفتار آمده است.
به گزارش خبرنگار مهر، مرگ این 47 قربانی در حالی در کشور آرژانتین که دومین کشور جهان از نظر تعداد مبتلایان به آنفلوانزای خوکی پس از آمریکا به شمار می رود، رخ داده است که منابع رسمی در کامرون از شناسایی چهار مورد ابتلا به آنفلوانزای خوکی برای نخستین بار در این کشور خبر دادند.

این در حالی است که در کشور برزیل با تائید مرگ سه نفر دیگر، شمار موارد منجر به فوت بیماری انفلوانزای نوع A در برزیل به 277 نفر رسیده است.

در کشور برزیل با تائید مرگ سه نفر دیگر، شمار موارد منجر به فوت بیماری انفلوانزای نوع A در برزیل به 277 نفر رسیده است

برزیل پس از آمریکا و آرژانتین بیشترین موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری را در جهان دارد.بر اساس اعلام مقامات بهداشتی این کشور، ایالت سائوپولو با 111 مورد بیشترین شمار جان باختگان ناشی از آنفلوانزای نوع آ را در برزیل دارد و پس از ان ایالت ” پارانا ” با 58 مورد و ایالت ” ریوگراند دو سول ” با 55 مورد قرار گرفته اند.

در دیگر سوی جهان آنفلوانزای نوع A دومین قربانی خود را هم در جزایر موریس گرفت. رئیس خدمات پزشکی وزارت بهداشت موریس روز پنجشنبه اعلام کرد یک نفر دیگر که به بیماری همه گیر انفلوانزای نوع ای مبتلا شده بود درگذشت.

فرد بیمار یک دختر بچه چهار ساله بود که پس از بروز علایم بیماری انفلوانزای نوع ای در بیمارستان بستری شده بود. دختر بچه هنگام بستری شدن در بیمارستان از تب شدید رنج می برد و حالت شدید تهوع داشت.

اولین قربانی این بیماری در موریس که یک زن پنجاه و هفت ساله بود شنبه گذشته جان باخت.

در قاره کهن آسیا نیز شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی شتاب بیشتری به خود گرفته است. چنانکه روز گذشته وزارت بهداشت و درمان ویتنام اعلام کرد با تایید ابتلای 25 بیمار دیگر به ویروس اچ یک ان یک نوع A در این کشور، آمار مبتلایان به بیماری در ویتنام به 1300 تن افزایش یافت.

روز گذشته وزارت بهداشت و درمان ویتنام اعلام کرد با تایید ابتلای 25 بیمار دیگر به ویروس اچ یک ان یک نوع A در این کشور، آمار مبتلایان به بیماری در ویتنام به 1300 تن افزایش یافت

این در حالی است که عربستان صعودی یکی از بزرگترین کشورهای خاورمیانه به دلیل وحشت از شیوع آنفلوانزای نوع A محدودیتهای شدیدی را در ورود و خروج حجاج بکار گرفته است.

حتی ایران هم ترجیح داده تا با لغو پروازهای خود به این کشور مانع از ورود زائران آلوده به این ویروس به کشور شود. آنهم در شرایطی که وزارت بهداشت جمهوری اسلامی تعداد مبتلایان به آنفلوانزای خوکی را 196 نفر اعلام کرده است.

در اروپا هم وزارت بهداشت پرتغال پنج شنبه از تأیید یکصد و چهل و نه مورد جدید دیگر ابتلا به بیماری آنلوانزای خوکی در این کشور ظرف بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این بیماری در پرتغال به 884 نفر رسید.

روند صعودی آمار مبتلایان به این بیماری در پرتغال ظرف یک شبانه روز بالاترین رشد را داشته اما تاکنون هیچ گزارشی از مرگ و میر ناشی از این بیماری دریافت نشده است.

سازمان بهداشت انگلیس نیز از جان باختن هشت بیمار مبتلا به انفلوانزای نوع آ (خوکی) در این کشور و افزایش شمار قربانیان این بیماری به چهل و چهار تن خبر داد.

بر اساس آمار هفتگی سازمان بهداشت انگلیس در هفته گذشته نزدیک به بیست و پنج هزار مبتلا به انفلوانزای خوکی در این کشور شناسایی شدند ، در هفته پیش از آن سی هزار نفر و در هفته قبل از ان نیز یکصد و ده هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند.

در عین حال ارتش فنلاند اعلام کرد یک نظامی دیگر این کشور به انفلوانزای نوع ای مبتلا شده است.

ارتش فنلاند با انتشار بیانیه ای اعلام کرد دومین مورد ابتلا به آنفلوانزای نوع ای در میان نیروهای نظامی این کشور به مشاهده شده و ازمایشهای صورت گرفته بیماری وی را تائید کرده است.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]