http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

تماشای تلویزیون برای کودکان زیر 2 سال مضر است

رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت گفت: تماشای تلویزیون برای کودکان زیر 2 سال اصلاً‌ توصیه نمی‌شود همچنین کودکان زیر 7 سال نباید بیش از یک ساعت در روز به تماشای تلویزیون بنشینند.

سید حامد برکاتی در گفت‌وگو با فارس در خصوص عادات بد غذایی نسل جدید هشدار داد و گفت:‌ متأسفانه کشور ما همانند تمام کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دچار شکل جدیدی از سوء تغذیه شده است، این سوء‌تغذیه که در ایران نیز در حال شکل‌گیری بوده، چاقی است.

وی افزود: نسل جدید ما در حال چاق شدن است و این موضوع به هیچ عنوان برای سلامت آنها مناسب نیست؛ خانواده‌ها بعد از اینکه علائم چاقی را در کودکان خود دیدند باید آنها را به فعالیت‌های فیزیکی ترغیب کنند و حتی‌المقدور ضمن رعایت الگوی تغذیه سالم از خوردن فست‌فود‌ها اجتناب کنند.

رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کودکان الگوی تغذیه خود را از والدین و خانواده می‌گیرند بنابراین وقتی والدین علاقه‌ای به خوردن فست‌فود و مواد غذایی کم ارزش از خود نشان ندهند کودکان نیز میلی به استفاده از فست‌فودها پیدا نمی‌کنند.

وی کم تحرکی و استفاده از بازی‌های رایانه‌ای را از دیگر چالش‌های نسل جدید دانست و تصریح کرد: تماشای تلویزیون برای کودکان زیر 2 سال اصلاً‌ توصیه نمی‌شود و برای کودکان زیر 7 سال نیز تماشای تلویزیون و استفاده از بازی‌های رایانه‌ای کمتر از یک ساعت در روز توصیه می‌شود.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!