http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

اتوبان‌هاي خورشيدي

پژوهشگران تاكيد كرده اند كه جاده هاي مجهز به صفحات خورشيدي مي توانند بحران كمبود انرژي را حل كنند. به گزارش سرويس علمي ايسنا، محققان در آمريكا مي گويند: آزادراه ها و اتوبان‌ها قابليت آن را دارند كه به منابع اصلي و بزرگ انرژي تحت برنامه هاي جديد با بودجه دولتي تبديل شوند و دستيابي به اين هدف با ساخت جاده هاي مجهز به صفحات خورشيدي امكان پذير است.

بر اساس اين گزارش، تحت برنامه هاي دولتي مي توان جاده هاي آسفالتي و محل پارك خودروها را با پوششي از صفحات خورشيدي شيشه اي معروف به سولارسل مجهز كرد كه قادر به توليد مقدار كافي انرژي براي تامين انرژي مورد نياز جوامع محلي هستند.

گفتني است كه در حال حاضر يك شركت آمريكايي در حال كار بر روي نمونه اوليه اين صفحات خورشيدي است كه مي توانند جاده هاي موجود را پوشش دهند.

اين صفحات همچنين با موزائيك هايي از چراغ هاي كوچك آراسته خواهند شد كه نشانه‌هاي هشدار دهنده و پيام‌هاي راهنمايي و رانندگي را براي رانندگان ايجاد مي كنند.

محققان و مهندسان اين شركت همچنين خاطرنشان كردند كه جاده‌هاي خورشيدي جديد در عين حال مجهز به هيترهايي خواهند بود كه به طور خودكار برف و يخ روي جاده ها را ذوب مي‌كنند.

اين صفحات با طول و عرض 12 در 12 فوت مي توانند هر ساعت 6/7 كيلو وات بر ساعت انرژي توليد كنند.

انتهاي پيام

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]