http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!
نگران شارژ موبايل نباشيد

جام جم آنلاين: دو پژوهشگر کره اي با استفاده فناوري نانو روشي را يافته اند که به کمک آن مي توان تلفن همراه را با حرف زدن شارژ کرد.

به گزارش مهر، دو دانشمند کره اي به نامهاي “يونک جون پارک” و “سانگ وو کيم” از موسسه پيشرفته فناوري سامسونگ نشان دادند که منبع آينده انرژيهاي تجديدپذير شارژ تلفنهاي همراه مي تواند مکالمات تلفني باشد. اين دو محقق با استفاده از فناوري نانو امکان توليد برق از صدا را يافتند.

دستگاه ابداعي اين دو دانشمند برپايه نانو- ماده اي قرار گرفته که از اکسيد روي به دست آمده است. زماني که يک لايه باريک از اين نانو- ماده که بين دو الکترود قرار گرفته است با يک صداي 100 دسي بل به لرزه درآيد مي تواند 50 ميلي ولت انرژي توليد کند. صداي يک مکالمه تلفني به طور متوسط بين 60 تا 70 دسي بل است.

اکنون اين محققان درحال کار بر روي دستگاهي هستند که بتواند سر و صداي حاصل از ترافيک خيابانها يا صداهاي درون ساختمانها را به انرژي برق تبديل کرده و از آن براي شارژ تلفنهاي همراه استفاده کند.

براساس گزارش ديلي تک، اين دو محقق در اين خصوص توضيح دادند: “در هدفنهاي استريو، سيگنالهاي الکتريکي به صدا تبديل مي شوند. ما نشان داديم که امکان به دست آوردن يک اثر معکوس نيز وجود دارد به طوريکه مي توان صدا را به برق تبديل کرد. هرچند انرژي به دست آمده هنوز بسيار کم است اما ما درحال کار براي افزايش دادن آن هستيم.”

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]