http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

رشد اقتصادي انگليس به مرز صفر رسيد

رشد اقتصادي انگليس به مرز صفر رسيد

خبرگزاري فارس: موسسه آمارهاي ملي انگليس اعلام كرد سونامي در ژاپن و برگزاري مراسم ازدواج شاهزاده انگليس، رشد اقتصادي اين كشور طي سه ماه دوم 2011 را به 0.2 درصد كاهش داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فرانس پرس وقوع زلزله و سونامي بي سابقه در ژاپن و برگزاري مراسم ازدواج شاهزاده انگليس تاثير منفي زيادي بر كاهش رشد اقتصادي انگليس داشته است .

بر اساس اين گزارش رشد اقتصادي انگليس در سه ماه دوم 2011 به كمتر از 0.2 درصد رسيده است . در حالي كه دولت انگليس براي كاهش بدهي و كسري بودجه اجراي سياستهاي رياضت اقتصادي و كاهش هزينه ها را در پيش گرفته است بسياري از كارشناسان اقتصادي كاهش رشد اقتصادي اين كشور در سه ماه دوم 2011 را پيش بيني كرده بودند .
جورج اسبورن وزير دارايي انگليس در اين باره گفت با توجه به گسترش بحران بدهي و كسري بودجه در آمريكا و منطقه يورو انگليس همچنان مكان امن و مطمئني براي سرمايه گذاران بين المللي خواهد بود .
وي در مصاحبه با شبكه تلويزيوني اسكاي نيوز تصريح كرد در شرايطي كه اقتصاد جهاني به شدت با بي ثباتي روبرو شده است اقتصاد انگليس در مسير رشد و افزايش اشتغال قرار دارد و اين كشور مكان امني براي جلب سرمايه گذاران خارجي است .
اظهارات اسبورن در حالي است كه رشد اقتصادي انگليس در سه ماه دوم امسال به رقم نااميد كننده 0.2 درصدي رسيده است . به اعتقاد كارشناسان اقتصادي افزايش نرخ تورم و كاهش هزينه هاي مصرفي به شدت رشد اقتصادي انگليس را تهديد مي كند . رشد اقتصادي انگليس در سه ماه نخست 2011 به 0.5 درصد رسيده بود .
انتهاي پيام /

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]