http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

رشد اقتصادي آمريكا به كمتر از 1.3 درصد رسيد

رشد اقتصادي آمريكا به كمتر از 1.3 درصد رسيد

خبرگزاري فارس : وزارت بازرگاني آمريكا در تازه ترين گزارش خود اعلام كرد رشد اقتصادي اين كشور طي سه ماه دوم 2011 كاهش يافت و به كمتر از 1.3 درصد رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اينترنتي دونات كاهش رشد هزينه هاي مصرفي در اقتصاد آمريكا تاثير زيادي در كاهش رشد اقتصادي اين كشور در سه ماه دوم 2011 داشته است .

بر اساس اين گزارش رشد اقتصادي آمريكا در سه ماه نخست 2011 به بيش از 1.9 درصد رسيده بود . كارشناسان اقتصادي پيش از اين رشد اقتصادي 1.8 درصدي را براي آمريكا در سه ماه دوم 2011 پيش بيني كرده بودند .
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي وقوع زلزله و سونامي بي سابقه در ژاپن و افزايش قيمت انرژي نيز تاثير زيادي بر كاهش رشد اقتصادي آمريكا داشته است .
گزارش وزارت بازرگاني آمريكا در خصوص كاهش رشد اقتصادي اين كشور در حالي است كه دولت آمريكا در آستانه ورشكستگي قرار گرفته است و مذاكرات جمهوري خواهان و دموكراتها براي افزايش سقف بدهي ها و كاهش كسري بودجه هنوز به جايي نرسيده است .
مهلت قانوني وزارت دارايي آمريكا براي افزايش سقف بدهي ها دوم اوت به پايان خواهد رسيد . كارشناسان اقتصادي بر اين باورند كه در صورت ورشكستگي دولت آمريكا اقتصاد اين كشور با چالشهاي جدي روبرو خواهد شد .
بر اساس گزارش وزارت بازرگاني آمريكا بحران مالي 2007 تا 2009 موجب كاهش 5.1 درصدي رشد توليد ناخالص داخلي اين كشور شده است. اين رقم پيش از اين 4.1 درصد اعلام شده بود .
انتهاي پيام /

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]