http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

اصناف كالاهاي چيني را تبليغ نكنند

اصناف كالاهاي چيني را تبليغ نكنند

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي اصناف گفت: اصناف كالاهاي چيني را تبليغ نكنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، قاسم نوده فراهاني در اولين همايش تخصصي لوازم خانگي در هتل المپيك تهران اظهار داشت: توليد كالاهاي داخلي در لوازم خانگي از كيفيت بالايي برخوردار است، ولي مردم از كيفيت كالاهاي داخلي اطلاع ندارند و بايد در همين جا اعلام كنيم كه لوازم خانگي توليد داخل ايران به كشورهاي همسايه صادر مي‌شود و قدرت رقابت با كالاهاي خارجي را دارند.

وي از اصناف خواست تا از طريق رسانه‌ها كيفيت كالاهاي داخلي را به نظر مردم برسانند.
نوده فراهاني با تأكيد بر اينكه شعار “ايراني كالاي ايراني بخر ” بايد در كشور رواج پيدا كند و صنعتگران ما بايد كالاهايي توليد كنند كه قابل رقابت و پتانسيل صادرات داشته باشد.
رئيس شوراي اصناف كشور گفت: صنوف ما نبايد كالاي چيني را به عنوان كالاي باكيفيت و كالاي خارجي به مردم معرفي كنند، درست است كه در حوزه صنعت مشكلاتي وجود دارد اما معتقديم با ادغام وزارت صنايع و بازرگاني يكسري از مشكلات توليد كنندگان حل مي‌شود.
وي با تأكيد بر اينكه دولت بايد از توليد‌كنندگان حمايت كند، گفت: اگر اين اتفاق بيفتد توليد‌كننده تشويق مي‌شود تا كالاي باكيفيت توليد كرده و ضمن توسعه صادرات در رشد اشتغال نيز كمك كند.
نوده فراهاني گفت: در مبارزه با قاچاق كارهاي خوبي انجام شده است اما لازم است تا گمرك و وزارتخانه‌هاي تخصصي نيز در جلوگيري از ورود كالاهاي قاچاق كارهاي مؤثري انجام دهند.
انتهاي پيام/م

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]