http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

5 رسم عجیب مربوط به ازدواج از سراسر جهان!!جشن ازدواج میتواند واقعهای شگفت آور و سرورآمیز و سرشار از خوشی برای هرکسی باشد. در برخی موارد و در میان برخی ملیتها رسمهایی دیوانه واری در رابطه با این جشن خجسته وجود دارد؛ ما میخواهیم شواهد و دلایلی دال بر وجود چنین رسوم عجیب غریبی از گوشه و کنار جهان برایتان مثال بزنیم.

دزدیدن عروس

در میان اجتماعات رومی roma (در سراسر جهان) انجام میشود.
وقتی به نوع آشنایی در اغلب وصلتها مینگریم، متوجه میشویم بیشتر آنها حاصل یک نگاه در میان جمعیت و آشنایی از طریق نگاه بوده است. زمانی که دو نفر به هم دل میبندند با ازدواج کردن سرنوشتشان را به هم پیوند میدهند. باوجود این در برخی فرهنگها دوست دارند از خیر این مراحل رمانتیک ازدواج بگذرند و عملکردی تقریبا مجرمانه را برای رسیدن به هدف خود در پیش میگیرند آنها با دزدیدن عروس! (که آن را رسم «دو نفر کاملا غریبه» میدانند) مراسم عروسی را برگزار میکنند.
roma ای ها که آنها را شبه کولی نیز میدانند در طول قرنها این سنت را حفظ کرده اند. در
آنجا اگر یک نفر دختری را به زور بدزدد و او را 2 تا 3 روز کنار خود نگه دارد، آن دختر رسما همسر او محسوب میشود. زمان قدیم احتمالا این رسم مفاهیم زیادی داشته، مثلا این کار کمکی برای داماد محسوب میشد تا پول خرج نکند و او را از تهیه شام شکرگزاری سالانه برای والدین عروس معاف میکرد.
اما در فرهنگ امروز آنها تنها رسمی عجیب و غریب دیده میشود که موجبات ناراحتی دختران را فراهم کرده چراکه هیچ حق انتخابی شامل حال آنها نمیشود و مجبورند فردی که توسطش دزیده شده اند را تا آخر عمر تحمل کرده یا عشق دائمیخود بدانند.

حتما خیلی از شماها متعجب شده اید! آیا چنین چیزی قانونی است؟ خوب این رسم یک اقلیت نژادی است و اغلب دولتها زیاد ترجیح نمیدهند با ممنوع کردن رسم دیرین یک اقلیت سنتی خود را به دردسر بیندازند.


4- ازدواج با حیوانات برای دفع ارواح

در برخی مناطق هند
فرهنگ غرب خصوصا در زمینه ازدواج و عروسی با خرافهها غریبه نیست، اغلب عروسها زودتر از مراسم آتش را در کلیسا برپا میکنند و حتی عروسی را به تعویق میاندازند تا هیچ وسیله کهنه، عاریه ای و یا آبی رنگی در مهمانی نباشد. اگر در آنجا ازدواج میکنید اصلا نباید به فکرتان خطور کند که قبل از عروسی حتی نگاه گوتاهی به همسر آینده تان بیندازید.
اما در قبیله هندی
«سانتال» Santhal ازدواجهای احمقانه ای برگزار میکنند که تعدادشان به 11 میرسد. آنها اعتقاد دارند که اگر دختر خردسالی یک دندان در لثه بالایی اش ریشه کند، نشانه این است که او در آینده ای نزدیک توسط ببر یا حیوان دیگری خورده میشود، زیرا ارواح از این دختر متنفر شده اند. بنابراین او باید با یک سگ عروسی کند. مثلا این مهمانی برای دختر 9 ساله ای به اسم «کارنامونی هاندسا» برپا شده است، مهمانی بزرگ همراه با 100 نفر مهمان و عیش و پایکوبی.
اما خودتان را ناراحت نکنید. این مراسم چیزی نیست جز یک
مهمانی ساختگی و سمبولیک و زوج مجبور نیست مراسم را تا آخر به پایان برساند. این فقط مراسمی برای دور کردن ارواح شیطانی است و دختران وقتی بزرگتر شدند میتوانند با پسر مورد علاقه خود ازدواج کنند.
باز جای شکرش باقی است که این مهمانیها واقعی نیست، درغیر این صورت آیین جن گیری بین یک بچه کوچک و خانواده سگ سانان واقعا مراسمی عجیب و غریب و البته ناراحت کننده میشد.


3- سیاه کردن عروس در اسکاتلند

مردم اسکاتلند از بسیاری جهات شبیه اروپاییان نوعی هستند، اما تعداد کمی تفاوتهای برجسته و قابل ذکر نیز دارند: مثلا اسکاتلندیها دل و روده گوسفند را میخورند، دامنهای مردانه میپوشند و به جای برنج
شیر دلمه بدبو و فاسد را مثل تخم مرغ و انواع سس به سمت عروس پرتاب میکنند.
اسم رسم آنها
«سیاه کردن عروس» است، سنت قدیمی اسکاتلندی،؛ بعضی میگویند حتی قدیمیتر از زمان شان کانری است. این رسم بخشی از آیینی است که قبل از عروسی انجام میشود. در این آیین دوستان عروس او را سورپرایز میکنند. آیا شما واقعا تحمل چنین دوستان مسخره ای را دارید؟ دوستانی که هرچیز آشغال و مزخرفی را به سمت عروس پرتاب میکنند. اینها هرچیزی میتوانند باشند: از شیر فاسد که در یخچال شما از شدت خرابی رنگش به سیاهی تبدیل شده تا قیر. آنها با این کار 2 هدف را دنبال میکنند. اول اینکه داماد را در حال و هوای درست و مناسبی قرار دهند (با فرض اینکه تمام اسکاتلندیها وسواسی به دختران بی خانمان که هرگز حمام نمیکنند دارند) دوم اینکه این عمل به زنان کمک میکند تا بدانند با اتفاقاتی که در زندگی آینده شان میافتد چگونه برخورد کنند، چراکه برای آنها هیچ چیز تحقیرآمیزتر و ظالمانه تر از این کثیف کاری آن هم در نزدیکی روز عروسی نخواهد بود.
شاید این نوعی تحت فشار قرار دادن عروس قبل از بلکه گرفتن از آنهاست. ولی باید بدانیم سختیهایی که عروس باید برای تمیز کردن و شستن این کثیفیها متحمل میشود در برابر مشکلاتی که یک زن اسکاتلندی باید بعدها در زندگی اش با آنها دست و پنجه نرم کند چیزی نیست. عروس هم همیشه در این مراسم ناراحت و ناامید نمیشود بلکه به طرز خوشحال کننده ای سورپرایز میشود و این نکته ای است که مردان اسکاتلندی در زندگی مشترک خوب درک کرده اند.

2- کشتزارهای چاق
موریتانیا (آفریقا)
استانداردهای زیبایی شناسی در هر کجای جهان با جای دیگر متفاوت است. برای مثال باوجود اینکه عروسهای غربی زمانی که به روز عروسی نزدیک تر میشوند هرچه کمتر غذا میخورند تا اندام لاغرتر و ظریف تری داشته باشند در بعضی از فرهنگها زنان تنومند و درشت هیکل را جذابتر میدانند!… و
عروسها وقتی به روز عروسی نزدیک تر میشوند هرچه به دستشان میآید میخورند تا بتوانند هرچه بیشتر به عرض و پهنای خود بیفزایند. نمونه بارز آنها هم دختران موریتانی هستند.
گروه دختران با نام «کشتزارها یا مزارع چاق» مخالف کمپهای چاقی هستند-
مکانهایی که دختران از 5 سالگی به آنجا فرستاده میشوند تا تحت نظارت و مراقبت زن بسیار پیر باتجربه وحشتناکی اضافه وزن پیدا کرده و مدام چاقتر شوند، به منظور اینکه جذاب تر شده و تا جایی که ممکن است زودتر عروسی کنند. در یکی از تمرینها به اسم «لبلوس» دختران مجبورند مقدار خیلی زیادی غذا (شامل 4 پوند غلات و 5 گالون شیر شتر) را در طول یک روز بخورند و اگر آنها استفراغ کنند مامور ناظر یعنی همان پیرزن مجبورشان میکند هرچه بالا آورده اند را دوباره بخورند! معمولا در این کمپها عدم موفقیت دختران نیز با شکنجه همراه است.
اما بخش غم انگیز داستان اینکه این رسم درواقع چند سالی میشد که منسوخ شده بود تا اینکه یک گروه ارتشی این کشور را گرفتند و دوباره رسم را از نو راه انداختند. شاید با این امید که راحت تر میتوانستند دختران چاق را دستگیر کنند یا شاید برای اهداف دیگر….

1- حق نداری دستشویی بروی
رسم بعضی مناطق مالزی
هیچ چیزی زیباتر از مراسم عروسی و ازدواج نیست. وقتی زوج خوشبختی در جمع دوستان و خانواده، احاطه شده با انواع گلها و غذاهای لذیذ، اولین روز زندگی خود را جشن میگیرند. اما برای قبیلههای جامعه
«تیدونگ» در قسمت شمالی بورتئو عروسی عبارت است از اولین روز سفری طاقت فرسا به عمیق ترین لایههای جهنم و بازگشت از آن. در این روز عروس و داماد برای 72 ساعت حق رفتن به دستشویی را ندارند.
آیین تیدانگی به زوج تازه ازدواج کرده امر میکند که در خانه شان بمانند و تحت هیچ شرایطی 3 روز و 3 شب به دستشویی نروند. برای این کار چند نفر از اعضای خانواده شان به عنوان ناظر این سه روز را در خانه آنها میمانند و غذا و آب بسیار کمی به آنها داده میشود. مردم تیدانگ اعتقاد دارند که این کار عروس و داماد باعث میشود زندگی طولانی و پر از شادی را تجربه کنند، بچه مرده به دنیا نیاورند و نعمت و برکت وارد زندگی شان شود.
حالا وقتی به این آیین فکر میکنیم نکته جالبی را در آن میبینیم. هیچ چیز به اندازه بودن در شرایط سخت دو نفر را برای زندگی پایبند نمیکند و به هم نزدیک نمیکند و هیچ چیز سخت تر از خودداری کردن از رفتن به دستشویی و حمام کردن حدود نصف هفته نیست. وقتیکه این سه روز سپری شد زن و مرد بیشتر از هرکس دیگری که قبلا میشناختند به هم نزدیک میشوند، زیرا که آنها مدت زیادی نیست زن و شوهر شده اند و اولین روز زندگی شان در سختی کنار هم بوده اند…. آنها یار شفیق سخت ترین روزهای زندگی هم هستند.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!