http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

آشپزخانه ای برفراز درخت غان

این درخت غان عجیب که توسط شرکت سوئدی IKEA یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های طراحی مبلمان و فضای داخلی منازل در نمایشگاه خانه رؤیایی در باربیکان‌سنتر لندن به نمایش درآمده است، پیام جالب‌توجهی دارد: «در آینده نزدیک سازگاری با محیط زیست اولویت اول طراحان آشپزخانه‌ها خواهد بود».

به گزارش گیزمودو، در این مجسمه که سورئالیستیکا نام گرفته، ملزومات ساده آشپزخانه در یک درخت غان که منشاء الهام بسیاری از طراحان و نقاشان سوئدی بوده است، ادغام شده‌اند. بسیاری معتقدند چوب این درخت خواص اسرارآمیزی دارد و می‌تواند منشاء حاصلخیزی و دوستی باشد.

آنا کرونا، مدیر بازاریابی منطقه‌ای ایکیا در انگلستان و ایرلند می‌گوید: «اگر تفکر خلاقی وجود نداشته باشد، طرح‌های تازه و الهام‌بخشی در کار نخواهند بود. ما می‌خواستیم با این مجسمه اولویت‌های ایکیا را در طراحی و ساخت نشان دهیم. به همین دلیل آشپزخانه را انتخاب کردیم که سالانه تقریبا 1ماه از عمر ما در آن می‌گذرد. طراحی آشپزخانه نه‌تنها می‌تواند شیوه زندگی ما را متفاوت کند بلکه می‌تواند تأثیر به‌سزایی در تعامل ما با محیط زیست داشته باشد. ما می‌خواهیم مردم را به سمت بازیافت زباله‌های خانگی و استفاده بهینه از انرژی، آب و منابع طبیعی سوق دهیم».

شاید این مجسمه به خوبی از پس انتقال این پیام برنیامده باشد اما نورپردازی آن در شب و جلوه‌های بصری‌اش فوق‌العاده است. البته باید به همین قناعت کنیم چون داشتن چنین آشپزخانه‌ای و تلاش برای پخت غذا در آن به خصوص هنگامی که میهمانی را به خانه دعوت کرده‌ایم، بیشتر شبیه به یک کابوس به نظر می‌رسد.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!
[uniplace_links]