http://www.up.vatandownload.com/images/q3fnundhjt5g1npu33il.gif

8 واقعیت جالب از 8 گوشه دنیا !

واقعيت هاي عجيب و غريب در دنيا کم نيستند. برخي از آنها باورپذيرند و برخي ديگر آن قدر عجيب به نظر مي رسند که باورشان سخت است. امروز 8 واقعيت جهاني را که شايد خيلي از شما آنها را به سختي باور کنيد از 8 گوشه دنيا براي شما شرح مي دهيم:

1) چيني ها سگ مي خورند: شايد شما هم شنيده باشيد که مي گويند چيني ها علاقه شديدي به گوشت سگ دارند. اين موضوع براي مردم بسياري از کشورها، بويژه آنهايي که سگ را بهترين دوست انسان مي دانند، غيرقابل باور است و معتقدند اين حرف ها دروغ يا خرافه است، اما باور بايد کرد که چيني ها گوشت سگ مي خورند. با آنکه مقامات «پکن» در آخرين دوره از بازي هاي المپيک، سرو گوشت سگ را در رستوران ها ممنوع اعلام کردند باز هم اين غذاي محبوب از منوي غذاها محو نشده و نزديک به 7 هزار سال است که چيني ها سگ شکار کرده و گوشت آن را مي خورند. البته در حال حاضر نسبت به چند هزار سال گذشته به نظر مي رسد چيني ها مهربان تر شده و به دوستي با اين حيوان علاقه پيدا کرده اند.

2) در هند گاوها مقدس اند: در فرهنگ هندي ها، گاو حيوان مقدسي است. وقتي يک گاو تصميم مي گيرد دقيقا وسط يک جاده استراحت کند، هيچ کس او را از سر جايش بلند نمي کند; بلکه رانندگان مسير خودشان را عوض مي کنند. هندوها مي گويند انسان حق استثمار گاو را ندارد و مصرف گوشت، شير، چرم يا حتي کار کشيدن از گاو ممنوع است. حتي زماني که گاو پير مي شود، بازهم آنها بايد به او غذا بدهند و احترام گذارند و او را آزاد کنند تا در دشت و دمن بچرخد

3) مردان مکزيکي استراحت را به هر چيزي ترجيح مي دهند: مي گويند مردهاي مکزيکي عاشق لم دادن در سايه و استراحت هاي طولاني مدت هستند و چندان به دنبال کار و تامين معاش نمي روند. اين حرف تا حدي صحيح است. البته 22 ميليون جمعيت مکزيک هم مانند مردم تمام کشورها به دنبال کار مي روند و داستان به جايي برمي گردد که مردم مکزيک را با همسايه قدرتمند شمالي يعني آمريکا مقايسه مي کنند.

4) بسياري از کانادايي ها در زمستان به زيرزمين کوچ مي کنند: مي گويند زمستان که فرا مي رسد، کانادايي ها به شهرهاي زيرزمين نقل مکان مي کنند. تعجب نکنيد. اين موضوع حقيقت دارد. در «مونترال» دماي هوا در زمستان گاهي به 30درجه زيرصفر مي رسد. در کانادا تونل زيرزميني 32 کيلومتري وجود دارد که به مراکز تجاري، مترو، سينما، برخي مغازه ها، موزه و… متصل است و به ساکنان اجازه مي دهد با وجود برف و سرماي شديد به زندگي روزانه خود ادامه دهند.

5) مردم اسکانديناوي عاشق سونا هستند: اين يک افسانه نيست، در «فنلاند» براي 5 ميليون سکنه حدود 2 ميليون «سونا» وجود دارد و تقريبا همه از آن استفاده مي کنند. اسکانديناوي در منطقه اي سردسير بين اروپا و روسيه قرار دارد و نزديک به 2هزار سال است که «سونا» در آن از جمله مهم ترين مکان هاي اجتماعي بوده است. حتي برخي مشاوره ها و سخنراني هاي سياسي و اقتصادي در آن انجام مي گيرد.

6) انگليسي ها اصلا خوش خوراک نيستند: مي گويند انگليسي ها آشپزهاي خوبي ندارند و نمي توانند غذاهاي خوشمزه تهيه کنند و به همين دليل از آشپزهاي فرانسوي کمک مي گيرند. در واقع بايد گفت انگليسي ها علاقه زيادي به خوردن غذاهاي ساده و متنوع دارند و برخلاف مردم بسياري از کشورها که با ترکيب موادغذايي مانند; گوشت و سيب زميني و غلات کنار هم غذاهاي خوش مزه تهيه مي کنند، آنها هر يک را جداگانه مي خورند.

7) ايتاليايي ها در قهوه درست کردن، نظير ندارند: در واقع بايد گفت دليل خوش مزه بودن قهوه ايتاليا نوع متفاوت تهيه آن است. ايتاليايي ها قهوه را غليظ درست مي کنند و قهوه خورهاي حرفه اي گمان مي کنند اين قهوه خوشمزه ترين قهوه در دنياست، در صورتي که براي قهوه خورهاي تازه کار اين موضوع صحت ندارد. تصور اشتباه دوم که رايج شده اينست که مي گويند ايتاليايي ها قهوه خورترين مردم دنيا هستند، در حاليکه ايتاليا در جايگاهي پس از «سوئد»، «نروژ» و «لهستان» قرار دارد.

8) سوييسي ها تميزترين مردم دنيا هستند: وقتي وارد سوييس مي شويد، در هر گوشه مي توانيد يک سطل زباله ببينيد، حتي يک تکه کاغذ هم روي زمين ديده نمي شود. همه ساختمان ها برق مي زند. باور نمي کنيد، حق داريد; در واقع سوييسي ها به زندگي تميز و مرتب اهميت مي دهند و به دليل قوانيني که در کشور وضع شده و اکثر ساکنان به آن احترام مي گذارند، کشور آنها بسيار تميز است و مردم براي حفاظت از محيط ارزش زيادي قايل هستند. کافيست يک تکه کاغذ تصادفي از دست تان روي زمين بيفتد، آن وقت کسي هست که دوستانه به شما تذکر بدهد.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.
عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!